Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zažiť , vidieť, precítiť - najlepší spôsob ako spoznať Slovensko

VIDEO
Dátum: 05.07.2024
Autor: FIJET Slovakia
Počet videní: 1418
3 min. čítania
Zažiť , vidieť, precítiť  - najlepší spôsob  ako spoznať Slovensko

Času málo a   želanie našich účastníkov FIJET Akadémie  vidieť aj zažiť čo najviac atmosféru Bratislavy pre mladých ľudí.

Podľa vyjadrenia našich hostí sa Bratislavskej organizácii cestovného ruchu podarilo túto požiadavku naplniť v maximálnom rozsahu.  

Klasická pešia prehliadka centra mesta bola spojená nielen s históriou mesta,  významnými osobnosťami, či životom obyvateľov mesta,  ale aj so zážitkom  a  ochutnávkou  bratislavských rozhlíčkov.

námestie_studňa

na_korze_1 Panorámu  mesta z  bratislavského Hradu   v podmienkach  ukážkovej viditeľnosti  si všetci  pochvaľovali, už len na nich záležalo, či budú fotografie predstavovať rýchlosť fotenia, alebo kvalitu myšlienky vyjadrenú v  obrázkoch. 

BA_na_hradePHOTO-2024-06-21-22-57-01_(2)

Bratislavská organizácia cestovného ruchu nastavila  program na zážitky  v meste na Dunaji.

Danubiana je  výnimočná  svojou architektúrou  budovy spojenej s  historickým príbehom lode "rímskej galéry"  v penisule Dunaja (autor architek Peter Žalman). Danubiana nesklamala, štandardne  ponúkla umelecký zážitok moderného výtvarného umenia.  Diela umelcov príjemne interpretovala miestna sprievodkyňa.  Aj menej zanietenému obdivovateľovi výtvarného umenia  padli do oka časti dočasnej expozície, kde boli vystavené svetoznáme umelecké diela Andyho Warhola.

BA_Danubiana_na_web_1

Danubiana

Pohľad na plavebné komory na Dunaji a chôdza niekoľko  metrov ďalej.

plavebná_komoraIMG_20180519_152507_(2)_2

Zaujal znak Camino, pútnickej trasy do Santiago de Compostella, ktorú minulý rok zvládla Anežka z Česka  a pred dvoma rokmi Adrian zo Španielska -  z Kanárskych ostrovov. 

BA_Camino_2PHOTO-2024-06-23-23-08-33

Kúsok ďalej na opačnej strane čakal našich mladých  žurnalistov   športový zážitok raftingu na Divokej vode.  V tropickej horúčave  nevadili divoké vlnky žblnky. Dobre padla plavba na gumenom člne pod bezpečným vedením  európskeho šampióna.   Za tento  grátis zážitok ďakujeme vedeniu Divoká voda. (viď video z plavby našich raftérov).

divoká_voda_so_šampiónom

divoká_voda_môj_obrázok

Divoká_voda

 

 

Históriu i majestátnosť hradu nad sútokom Dunaja s  Moravou poskytla ranná  prechádzka na Devín.  Horúčava ešte nebola taká veľká a prechádzka hore kopcom plynula v príjemných rozhovoroch.   Odmenou za tento "výstup" boli horné hradné nádvoria s expozíciami, studňa a opäť príležitosť  pre nové   fotografie, či videá.

JK_na_Devín

Devín_2

Jahôdku na šľahačke (tak pomenovali naši hostia)  bol   „Sky walk“ na parapete po vonkajšej strane okien kaviarne UFO,   na pylóne mosta vo výške 70 metrov.  Viacerí si skutočne užívali dávku adrenalínu. Neviem,  do akej miery  pozorovali okolie, ale sem tam vyprodukovali aj veselé „tváričky“.  

sky_upevnenie_na_web

sky_v_pohode_na_web

Sky_Jankak_úsmev_na_web

Sky_adrian_super_na_web_1

Profesionálni inštruktori    sa počas sky walkingu ukázali  ako perfektní psychológovia. Vedeli  aj našu najbojazlivejšiu  chodkyňu v oblakoch upokojiť.  Na konci vzdušnej trasy jej úsmev žiaril šťastím s radostným konštatovaním, že to dokázala. A tak vlastne bola vďaka  pomoci inštruktora i nášmu povzbudzovaniu najodvážnejšia,  veď  prekonala samu seba. Škoda, že tento pocit štastia nemáme zdokumentovaný na fotografii. 

Posledná bodka na Dunaji. To bola plavba spojená s večerou  na lodi Harmónia.  Relax, žiadne  termíny, len dobré jedlo,  Dunaj  a  Bratislava na oboch brehoch. 

Bratislava_Jana_Kristeková_(1)_Harmónia_na_web

Gastronómiu vo večernom centre, nočný život aj s tancom latino, či iné príležtiosti.  ktoré ponúka nočná Bratislava, naši hostia  využili v rozumnej miere.

tefánka_orezaná_na_web

 

   Zylinder_všetci_na_web    večera_v_Eurovea2024-__Ludmila_with_students_na_web

Veď rozlúčka s Bratislavou ešte neznamená koniec pobytu.   Po troch intenzívnych dňoch  v Bratislave  pokračujeme do Piešťan a Trnavského kraja. 

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Logo manuál - Región Vysoké Tatry

                                                                                                      logo_BTB_SK_farba_(1)

The activity is implemented with the financial support of the Ministry of Tourism and Sports of the Slovak Republic.

Text: Ľ.Nov.

Foto:  účastníci FIJET ACADEMY a Nikola Rapčová

Video:  Nikola Rapčová

 

Video