Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Czech Tourism opäť prezentoval v Bratislave novinky

Dátum: 04.06.2024
Autor: FIJET Slovakia
Počet videní: 1038
3 min. čítania
Czech Tourism opäť prezentoval v Bratislave novinky

Czech tourism pokračoval vo svojom pravidelnom cykle stretnutí so slovenskými novinármi, teraz  na tému České lázně a UNESCO. V Českom dome v Bratislave bolo prvé poschodie zaplnené novinármi do posledného možného miestečka. 

Uvítanie s Becherkovou  potešilo

eský_dum__na_webVýznam  podujatia  podčiarkol veľvyslanec Českej republiky na Slovensku JE Rudolf Jindrák

ambasador_na_web

Tlačový míting bol opäť v prítomnosti destinačných  manažérov   z Česka.

Tentokrát   priniesli nové informácie a nové koncepty zaujímavých produktov v Karlovarskom kraji. 

Karlovarský_kraj_web_1

Mariánske_lásně_web

Kúpele v Česku sú téma, ktorú prijíma každý novinár ako  "zlato"  z hľadiska liečebných prírodných zdrojov  svetového významu.  Czech tourism vsadil  nielen na  informácie o liečivých účinkoch kúpeľov z Karlovarského regiónu.

 léčivá_síla_na_web

 Organizovanie podujatí bolo vždy súčasťou života v kúpeľoch.    Citlivú architektúru nových eventových  priestorov  v pôvodných budovách prezentovali  Mariánske lázně.

Mariánky_events_web

Prírodné  geo trasy smerujú ku liečivým zdrojom v Národnej prírodnej rezervácii SOOS. Rašelinisko s bublajúcim bahnom je súčasťou náučnej trasy. 

rašenilistko_na_web_1

Zaujímavý a doteraz možno „nie až tak promovaný“ produkt v Karlovarskom regióne avizujú možnosti návštevy baníckych technických pamiatok.  Piaty rok -   do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO - je  zaradená pamiatka baníctva v Krušných horách.

horníci_krušné_hory_na_web_2

800 ročná história baníctva v Krušných horách je súčasťou spoločného projektu s Nemeckom.  Vzájomnú spoluprácu v rámci projektu dokumentuje zaradenie  5 komponentov  z Česka a 17 komponentov z Nemecka. Štola  je jednou z možností navštíviť banícke technické pamiatky UNESCO v  Karlovarskom kraji.  

Zástupcovia destinácií a ich atraktivít prišli so zásobami informácií a prospektov o  Karlovarskom kraji s pohľadu  prepojenia kúpeľov s pamiatkami UNESCO 

prospekty__web

prospekty_3_web

Manažéri  z kúpeľov priniesli aj vouchery na víkendové pobyty.

losovanie_na_web

Losovanie so želaním príjemného pobytu bolo úspešné pre troch prítomných  novinárov. 

L.Nov.