Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Záhorie a Malokarpatsko

Dátum: 28.05.2024
Autor: FIJET Slovakia
Počet videní: 1108
3 min. čítania
Záhorie a Malokarpatsko

Budúci sprievodcovia cestovného ruchu si  v rámci vzdelávacieho programu vyskúšali svoje schopnosti a zručnosti počas tréningového výletu na Záhorie a do Malokarpatska. 

Účastníčky boli hlavne zo stredného Slovenska. Priamo na mieste  spoznali, že aj v menej známych lokalitách sú zaujímavé atraktivity,  je čo ukázať a sú možnosti príjemných zážitkov.

 

 

Malacky  poskytli príjemnú rannú prechádzku po zámockom parku  s objavovaním 500 ročného duba,  ktorý získal ocenenie strom roka.

dub_500_rokov_na_web

Katka_na_web

Trnava_na_web

Záhorie  pretkané históriou šľachtickej rodiny Pálfiovcov  a  kreatívna prezentácia sa dobre počúvala. 

stanka_v_parku_na_web

Samozrejme s radosťou si účastníci tréningu vypočuli aj výklad v stálej expozícii na zámku. 

rodokmeň_na_web

Možnosť prehliadky   svätých schodov  v malackom Kláštore  nepoškvrnenej panny Márie (Čierny kláštor)   medzi jednotlivými sobotňajšími svadbami  -  potvrdila  ústretovosť kláštora aj k cestovnému ruchu. 

svaté_schody_na_web

Umenie  národného umelca Martina Benku v nenápadnom priestore kultúrneho domu v rodisku akademického maliara v Kostolišti bola pre návštevníkov milým prekvapením.  Autentické rozprávanie 90 ročného pána Chvalu dodalo prehliadke  originálov umeleckých diel  Martina Benku ďalšiu pridanú hodnotu. 

Benka_na_web_s_ľudmi

chvala_na_web

Habánska kultúra vo Veľkých Levároch  a prehliadka Habánskeho múzea  v habánskom dvore  potvrdila rozmanitosť  ponuky v regióne Záhorie.   

habánsky_dom_na_web

habánske_múzeum__na_web

Ponuka pre individuálnu klientelu alebo teambuildingy zaujala na golfovom ihrisku vo   White Eurovalley Golf Park .  V Malackách  možno hrať nielen klasický golf na 18 jamkovom greene. Možno menej   známy aj menej formálny footgolf si už získal svojich stálych zákazníkov tiež.  Počas našej prhliadky začalo pršať a tak plány vyskúšať  si budú realitou až v budúcnosti.

golf_výklad1_na_web

golf_footgolf_na_web

Presun  zo Záhoria do centier Malokarpatskej oblasti Modry, Pezinka a Sv. Jura  poskytol ďalšie zážitky.  Turisti so svojimi pohárikmi počas ochutnávky vín na jednej strane a prehliadka sakrálnej pamiatky  na strane druhej potvrdili rozmanitosť atraktivít v každom malokarpatskom meste.  

Čas  priam bežal, nikto sa nenudil a atmosféra bola príjemne pracovno-zábavná.