Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR medzi novinármi

Dátum: 14.05.2024
Autor: FIJET Slovakia
Počet videní: 1396
2 min. čítania
Ministerstvo  cestovného ruchu a športu  SR medzi novinármi

Minister cestovného ruchu a športu,  Dušan  Keketi informoval prítomných novinárov o činnosti ministerstva počas prvých mesiacov existencie a o dôležitých krokoch, ktoré sa týkajú rozvoja cestovného ruchu  a jeho financovania. 

medzi_novinármi_na_web

Minister konštatoval, že rozpracované projekty prebiehajú podľa plánu i potreby. 

Zdôraznil proces schvaľovania projektov oblastných a krajských organizácii s cieľom urýchlenej výplaty dotácií v súlade s revíziou súčasného stavu podpory a aktivít týchto destinačných marketingových a manažérskych organizácií (OOCR, KOCR). 

Dôležité otázky možnosti dodatočného financovania cestovného ruchu  sú predmetom revízie možností využitia EU fondov a plánu obnovy.

Aktuálne legislatívne porfólio ministerstva predstavuje návrh vzniku "Fondu na podporu CR"  a príprava novely zákona o podpore cestovného ruchu. 

graf_na_web_1

 

 

 

V súčasnosti ministerstvo realizuje refresh a uptade činnosti  marketingovej agentúry SLOVAKIA TRAVEL.  Minister predstavil novú  generálnu  riaditeľku   Ivanu Magátovú. 

ivana_na_web

Ide o osobnosť s  medzinárodnými skúsenosťami a výbornými výsledkami v pozícii generálnej komisárky slovenskej expozície v španielskej Zaragoze a v čínskom Šanghaji.  V minulosti rozbehla  činnost marketingovej agentúry cestovného ruchu SACR  v pozícii  generálnej riaditeľky a pôsobila i v pozícii generálnej riaditeľky Sekcie cestovného ruchu.

Ivana_v_Číne_na_web

V súčasnosti pôsobila ako generálna komisárka  slovenskej účasti na EXPO OSAKA 2025. Agenda Expo sa presúva na Ministerstvo cestovného ruchu a športu a tak Ivanu  Magátovú  čaká náročné obdobie  na  obidvoch postoch  výkonnej riaditeľky Slovakia Travel aj komisárky EXPO 2025.

Ministerstvo   plánuje  pre cestovný ruch projekty, ktoré majú vytvoriť podmienky pre  rozvoj: v týchto konkrétnych oblastiach:

-  vzdelávanie

-  kúpeľníctvo

-  cykloturistika

-  kategorizácia ubytovacích zariadení

- zahraniční pracovníci v službách cestovného ruchu

piliere_na_web_1

Základné piliere pre cestovný ruch spočívajú aj v marketingovom presadzovaní značky,   ekonomických aspektoch fondu cestovného ruchu  a dôrazu na  na zahraničný príjazdový cestovný ruch (incoming).

L.nov.