Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

SACKA v Bardejove

Dátum: 30.04.2024
Autor: FIJET Slovakia
Počet videní: 1046
6 min. čítania
SACKA v Bardejove

Počas troch aprílových dní  120 cestovných kancelárií a cestovných agentúr rokovali  na jarnom stretnutí  SACKA v Bardejove.

partneri_na_web_1

V hoteli Alexander stihli  vzájomne diskutovať, získať nové informácie i  poznatky. Našiel sa aj časový priestor  spoznávať okolie Bardejova v  turistickom regióne Severovýchod.

všetci_ok_titulka_web

36. Valné zhromaždenie  zaujalo témami, ktoré prezentovala SACKA v rámci správy o činnosti a plánu práce.

Základné témy

Prezident SACKA Roman Berkeš zdôraznil:

Roman_na_web

Mimoriadnu potrebu rozvoja činnosti  incomingových cestovných kancelárií s presvedčením, že nové Ministerstvo CR a športu SR a Slovakia travel sa budú snažiť zmeniť doterajší   minimálny záujem štátu o podporu zahraničného príjazdového cestovného ruchu ( ďalej icomingu).  

V centre pozornosti SACKA sú aj nelegálne, zavádzajúce subjekty, ktoré sa snažia na trhu vystupovať v pozícii cestovných kancelárií.  Význam tejto témy dokumentuje 49 podnetov zo strany SACKA, ktoré upozornili na ilegálne podnikanie s negatívnym dopadom na ochranu  zákazníka.

SACKA vytvára významnú súčinnosť i pri riešení problému detských táborov. Detské tábory   organizujú rôzne subjekty. Rozdiel je v tom, že členské cestovné kancelárie   dodržiavajú platformu týchto podujatí na úrovni zájazdov pre deti vrátane dôslednej ochrany spotrebiteľa, čo  u iných organizátoroch absentuje.      

Rozvoj medzinárodnej spolupráce  s cieľom obojstranne výhodnej ponuky pre zahraničný výjazdový cestovný ruch ( ďalej outgoing)   i incoming   pokračuje. Doterajšie  úspešné kroky SACKA podporili aj pravidelné jesenné  stretnutia členov  SACKA  v zahraničných destináciách (v ostatnom období emirát Ras al Khaimah a  Rakúsko). Novú výzvu predstavuje možnosť spolupráce s fínskymi partnermi, ktorá sa začína rozvíjať. Prvý úspešný krok s cieľom budúceho  rozvoja nastavilo podujatie pre fínskych tour-operátorov v Trnavskom a Bratislavskom regióneFíni__na_web_1

 

Kluby SACKA

sa venovali svojim špecifickým problémom. Klub tour-operátorov  riešil  zákonné poistenie zájazdov a možnosti bankovej záruky, ktorá v praxi doteraz nenašla záujem zo strany bankových subjektov (Roman Berkeš).  Klub incomingových cestovných kancelárií  pripravil návrh pre partnerské hotely s cieľom zaviesť „Zlaté štandardy spolupráce s hotelmi (Marcela Lauková).  Klub cestovných agentúr  - predajcov sa venoval špecifikám spolupráce so zahraničnými tour-operátormi ( Juraj Stahl).

klubyvna_web

Spolupráca s médiami

Spolupráca s médiami a tlačové konferencie SACKA v ostatnom období  vždy vyvolali záujem  verejnosti i kompetentných inštitúcií. Tak tomu bolo v prípade organizácie turistickej dopravy  v centre mesta Bratislavy a potreby   zastávok turistických autobusov na nábreží Dunaja v blízkosti nástupíšť na lode.

SACKA  organizovala  ostatnú tlačovú konferenciu  zo zmieneného podujatia  medzinárodnej spolupráce s fínskym partnerom  konzorcia 160  cestovných kancelárií  Asociácie fínskeho cestovného ruchu.  Fíni vysoko ocenili zorganizované podujatie pre zúčastnené fínske cestovné kancelárie v gescii krajských organizácií cestovného ruchu v Trnavskom regióne zážitkov a v Bratislavskom regióne turizmu.

 Fínska_talčovka_na_web_1

V blízkej budúcnosti  SACKA plánuje  zorganizovať tlačové konferencie na témy:

 „cestovní šmejdi“,

význam a  postavenie zájazdov pre deti, 

suveníry a ich užitočnosť,

letecká doprava zo slovenských letísk.

Sprievodný program

Poďakovanie:

Oficiálny program začal milou udalosťou.  Poďakovanie členov  SACKA   JUDr. Kataríne Brunckovej, ktorá  v pozícii štátnej tajomníčky na MD  SR  gestorovala cestovný ruch.  Svojim koncepčným prístupom sa  snažila vytvoriť čo najširšie spektrum pomoci aj pre cestovné kancelárie.  Členovia SACKA si pamätajú  ústretovú komunikáciu i spoluprácu  štátnej tajomníčky so SACKA  v zmysle,  že „treba hľadať vždy  také riešenia, aby  to išlo“. 

KB_web

Odborný program:

Témy odborných prednášok organizátori zostavili v súlade s požiadavkami členov SACKA.  Do Bardejova prišli za  členmi SACKA nasledovní odborníci: Ing. Lucia Sandtner, PhD. CA, štatutárna audítorka, daňová poradkyňa, správkyňa konkurznej podstaty, JUDr. Jakub Kováčik, advokát, špecialista na obchodné právo, JUDr. Romana Záthurecká, patentová zástupkyňa, priemyselno-právna expertka, Mgr. Zuzana Reľovská, psychologička v oblasti prevencie duševného zdravia.

daniarka_na_web

view_na_web

Poznávací program:

Severovýchod Slovenska opäť ukázal svoju krásu prírody, pohnutú históriu i významné kultúrne dedičstvo.

Večerná romantická prehliadka  Bardejovských kúpeľov bola príjemným osviežením aj keď išlo o prechádzku v daždi,   so zastávkami v  spoločenských priestoroch kúpeľov. 

 lusteer_web

 Návšteva Dukly priniesla do pozornosti kus histórie bojov počas  2. svetovej vojny v   mesiacoch september a október 1944. 

Dukla_pamaútník_2_na_web

Dukla_hroby_a_web

mená_Dukla_na_web

Prehliadka  dreveného kostolíka v Ladomírovej bola ukážkou z celého súboru týchto pamiatok zapísaných do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.  

Ladomírová_2_na_web

Bardejovský skanzen bol  pútavý a zaujímavý aj vďaka perfektnému  odbornému a vtipnému komentáru Petra Hrančára .

vod_skanzen__upravené_n_web

všetci_na_web_2

ikonostaz_hračar_na_web

SACKA splnila nabitý program do bodky vďaka dobre nastavenému „timingu„ aj disciplíne všetkých účastníkov.  Cestovné kancelárie a cestovné agentúry -  prítomné na jesennom  stretnutí  SACKA -  vysoko ocenili sprievodný  vzdelávací program i poznávací program.

rado_pozvánka_na_web

Úsmevy na tvári a rozlúčka so slovami „tešíme sa na jesenné stretnutie“  hovorili za všetko.

L.Nov.,, foto: titulka: SACKA,   L.Nov.

o-o-o-o-

Základné info: SACKA je dobrovoľnou profesionálnou a profesijnou asociáciou cestovných kancelárií, cestovných agentúr a ďalších subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu. Jej poslaním je zastupovať a ochraňovať hospodárske a ďalšie oprávnené záujmy svojich členov a prispievať k rozvoju cestovného ruchu. SACKA bola založená v roku 1991 a má 300 členov. FIJET SLOVAKIA je pridružený člen  SACKA. 

Janka_obertova_web

ES_na_web

Naše členky FIJET SLOVAKIA,  manažujú   outgoingovú aj incomingovú cestovnú kanceláriu.